Jak pěstovat rajčata

Pěstujete si na balkoně rajčata nebo jinou zeleninu? Právě je nejvyšší čas předpěstovat si sazeničky, nejlépe v minipařeništi.

Minipařeniště pomáhá vytvářet a udržovat ideální podmínky pro klíčení semínek, správný růst a vývoj rostlinek. Ochrání je proti chladu, zajistí dostatek vlhkosti a umožní přístup slunečním paprskům.

Ať už se chystáte pěstovat bylinky nebo předpěstovat sazenice zeleniny, minipařeniště vám práci usnadní a urychlí růst rostlinek.

K dostání je několik druhů minipařeništ. Součástí některých jsou sadbové tablety, k jiným minipařeništím musíte dokoupit zeminu, kterou pak před setím vyplníte důlky v minipařeništi.

Jak postupovat při zasévání semínek do minipařeniště se sadbovými tabletami?

Postup je velmi rychlý a jednoduchý.

Budete potřebovat:

  • minipařeniště se sadbovými tabletami,
  • teplou vodu,
  • vařečku,
  • semínka vybraných rostlinek.

Postup krok za krokem:

  1. Každá rostlinka musí mít pro správný růst dostatek prostoru. Pokud jsou sadbové tablety různě poházené po minipařeništi, uspořádejte je do předchystaných důlků a každou tabletu otočte ďolíkem na semínko vzhůru.
  2. Všechny tablety zalijte teplou vodou – během chvilky až 3x zvětší svůj objem – tak poznáte, že jsou připravené k výsevu.
  3. Pokud při zvětšení objemu důlek na semínko zanikne, pomocí vařečky ho obnovte.
  4. Do připraveného důlku nasypte 2 – 3 semínka vybrané rostlinky, zasypte hlínou a mírně přitlačte.
  5. Minipařeniště přiklopte víkem a umístěte na místo s dostatkem světla a tepla (nejlépe na parapet).

 

Postup pro zasetí semínek do minipařenišť bez sadbových tablet není o nic složitější. Důlky v minipařeništi naplňte do 2/3 vybranou zeminou, do každého nasypte 2 – 3 semínka, zasypte troškou hlíny, mírně přitlačte a nezapomeňte zalít. Přiklopte víkem a umístěte na místo s dostatkem světla.

 

Pokud se rozhodnete pro minipařeniště bez sadbových tablet, doporučujeme vybranou zeminu smíchat se substrátem HomeOgarden.

Je vhodný na všechny druhy rostlin, jako jsou plodová zelenina, zelenina, koření, bobuloviny a okrasné rostliny nebo k míchání s horšími zeminami a substráty.

Substráty HomeOgarden jsou 100% rostlinné, přírodní a organické. Jsou vyrobeny z vnitřních vláken kokosových ořechů. Použít můžete i hnojiva značky HomeOgarden. Vybírejte podle zvoleného druhu pěstovaných rostlin.