Jak pěstovat rajčata

Pěstujete si na balkoně rajčata nebo jinou zeleninu? Právě je nejvyšší čas předpěstovat si sazeničky, nejlépe v minipařeništi.

Minipařeniště pomáhá vytvářet a udržovat ideální podmínky pro klíčení semínek, správný růst a vývoj rostlinek. Ochrání je proti chladu, zajistí dostatek vlhkosti a umožní přístup slunečním paprskům.

Ať už se chystáte pěstovat bylinky nebo předpěstovat sazenice zeleniny, minipařeniště vám práci usnadní a urychlí růst rostlinek.

K dostání je několik druhů minipařeništ. Součástí některých jsou sadbové tablety, k jiným minipařeništím musíte dokoupit zeminu, kterou pak před setím vyplníte důlky v minipařeništi.

Jak postupovat při zasévání semínek do minipařeniště se sadbovými tabletami?

Postup je velmi rychlý a jednoduchý.

Budete potřebovat:

  • minipařeniště se sadbovými tabletami,
  • teplou vodu,
  • vařečku,
  • semínka vybraných rostlinek.

Postup krok za krokem:

  1. Každá rostlinka musí mít pro správný růst dostatek prostoru. Pokud jsou sadbové tablety různě poházené po minipařeništi, uspořádejte je do předchystaných důlků a každou tabletu otočte ďolíkem na semínko vzhůru.
  2. Všechny tablety zalijte teplou vodou – během chvilky až 3x zvětší svůj objem – tak poznáte, že jsou připravené k výsevu.
  3. Pokud při zvětšení objemu důlek na semínko zanikne, pomocí vařečky ho obnovte.
  4. Do připraveného důlku nasypte 2 – 3 semínka vybrané rostlinky, zasypte hlínou a mírně přitlačte.
  5. Minipařeniště přiklopte víkem a umístěte na místo s dostatkem světla a tepla (nejlépe na parapet).

 

Postup pro zasetí semínek do minipařenišť bez sadbových tablet není o nic složitější. Důlky v minipařeništi naplňte do 2/3 vybranou zeminou, do každého nasypte 2 – 3 semínka, zasypte troškou hlíny, mírně přitlačte a nezapomeňte zalít. Přiklopte víkem a umístěte na místo s dostatkem světla.

 

Pokud se rozhodnete pro minipařeniště bez sadbových tablet, doporučujeme vybranou zeminu smíchat se substrátem HomeOgarden.

Je vhodný na všechny druhy rostlin, jako jsou plodová zelenina, zelenina, koření, bobuloviny a okrasné rostliny nebo k míchání s horšími zeminami a substráty.

Substráty HomeOgarden jsou 100% rostlinné, přírodní a organické. Jsou vyrobeny z vnitřních vláken kokosových ořechů. Použít můžete i hnojiva značky HomeOgarden. Vybírejte podle zvoleného druhu pěstovaných rostlin.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení